!prodej ukončen! HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem ~ DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK - Dobré divadlo

!prodej ukončen! HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem ~ DEN OTEVŘENÝCH PAMÁTEK

👣 V Hradci Králové pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Gočára. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji. 

Tentokrát pro vás chystáme zcela nový prohlídkový okruh 💥. Chceme pro vás totiž ty nejlepší architektonické zážitky. Proto jsme zařídili vstup do Sboru kněze Ambrože a Gymnázia J. K. Tyla 

Obě Gočárovy budovy jsou zapsané na seznamu kulturních památek 📜. A to plným právem. Kostel s kolumbáriem totiž geniálně využívá atypického tvaru trojúhelníkové parcely a odráží tehdejší fascinaci zaoceánskými loděmi 🚢. Gymnázium zase své žáky vítá širokou náručí, která připomíná otevřenou knihu 📖. A dokonce si z jeho střechy užijete vyhlídku na večerní Hradec. 

~~~  

👉 Co dalšího vás na prohlídce čeká?  

Kotěrovo muzeum, které je národní kulturní památkou – secesní Galerie moderního umění – kobky odsouzenců v bývalé šatlavě – fortna, která svítí a hraje Smetanu i Dvořáka – rondokubistické domy na Masarykově náměstí – Ulrichovo náměstí s hradeckými mrakodrapy a mnoho dalšího.   

~~~ 

Prohlídka začíná ve 14:00 od budovy Klicperova divadla. Rozloučíme se ve 20:00 na Tylově nábřeží. Poté můžete s panem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

Akci podpořilo město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.