HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC - Dobré divadlo
Koupit

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC

📜 Zajímá vás česká historie? 🖼️ Toužíte poznat krásné umění? 🏰 Fascinuje vás výjimečná architektura? Nebo snad jen toužíte poznat víc o Hradci Králové? Pak jsou naše komentované prohlídky plné nevšedních zážitků přesně pro vásVyužijte možnost, kdy vás provede naším městem samotný architekt Gočár 🎩, jenž se podílel na jeho rozvoji v éře první republiky. S ním pohlédnete na město očima stavitele a navštívíte místa, kam vás obvykle nezavedou standardní turistické trasy.

Po prohlídce s arch. Gočárem můžete navštívit besedu s Milanem Uhdem, která se koná v Pivnici Pivovarských domů v Hradci KrálovéUhde, zkušený dramatik a bývalý ministr kultury, sdílí své příběhy, zkušenosti a odpovídá na vaše otázky.

Připojte se k tomuto setkání a získejte inspiraci od tohoto významného člověka.

~~~

Program dne: 

Ve 14:30 se potkáme u Bílé věže, kde začíná prohlídka „HISTORICKÝ HRADEC“. Vyslechnete si profesorovo vyprávění o vzniku a vývoji Hradce Králové v kontextu tisíciletí. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost. Prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění. Projdete se po městských terasách a kolem zpívajících stromů. Pan Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.

Prohlídka končí v 17:30 na Velkém náměstí. Což je kousek od Pivnice pivovaru Klenot, kde od 19:00 vystoupí Milan Uhde.

~~~

❗ PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888 

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena.

~~~

Projekt podpořil Královéhradecký kraj a Česká komora architektů.