RAK 𝄞 KOMENSKÝ 𝄞 STREJČEK ~ koncert virtuosa Štěpána Raka - Dobré divadlo
Koupit

RAK 𝄞 KOMENSKÝ 𝄞 STREJČEK ~ koncert virtuosa Štěpána Raka

Přijměte pozvání na mimořádný koncert kytarového virtuosa Štěpána Raka ve středu 10. ledna 2024 od 19:00. Městskou hudební síň v Hradci Králové rozezní slavná kompozice Vivat Comenius a svita Znovu.

Dva roky pracoval Alfréd Strejček na přípravě textu z díla Komenského. Potom přišel za Štěpánem Rakem s nabídkou, zda se chce na díle také podílet. „Vážený pane Strejčku, na toto téma čekám celý život,” odpověděl tehdy Štěpán. Tak začal vznikat literárně-hudební projekt Vivat Comenius, který oba pánové poprvé uvedli v roce 1989. Chtěli společně nenásilnou formou zlepšovat svět a jemným dotykem lásky, jak říká učitel národů, napravovat největší křivdy světa. „Když jsme Vivat Comenius hráli domorodcům na Novém Zélandě, šestiletá holčička nám přinesla ukázat knihu od Komenského, podle které se tam učí,“ vzpomíná umělec.

Skladbu Znovu ze stejnojmenného pásma profesor Rak věnuje právě Alfrédu Strejčkovi, svému dlouholetému kamarádu, herci a recitátorovi. Slovo “znovu” se mu stalo životním mottem a mocnou silou v boji s ochrnutím končetin. „Přestože se Alfréd potýká s těžkou nemocí, stále zůstává aktivní a organizuje úžasná představení, která sám slovem provází, a stále tak šíří ony krásné grácie Víru, Naději a Lásku,” dodává virtuos.

O den dříve, v úterý 9. ledna 2024 od 19:00 vás zveme také na umělcovo vyprávění o cestách mezi lidožrouty a koncertování ve věznici. Besedu s profesorem Rakem pořádáme v gotických sklepích hotelu U Královny Elišky.

~~~

PROSÍME PŘIJĎTE NA MÍSTO NEJPOZDĚJI 30 MINUT PŘED ZAČÁTKEM, POTÉ JE VSTUPENKA NEPLATNÁ.

Vstupné je 400 Kč v předprodeji a 500 Kč na místě.

Cena vstupenky je jednotná. Vstupenky jsou bez místenky. Diváci s předkoupenou vstupenkou budou usazeni přednostně. Mějte prosím na paměti, že pokud nebudete mít vstupenku z předprodeje, nemusí na vás zbýt místo v sále.

~~~

Akci podpořil Královéhradecký kraj.

Dobré divadlo promění váš všední den ve sváteční.“