Dobré divadlo - Dobré divadlo

Dobré divadlo

Jsme malá nezisková organizace usídlená v Hradci Králové. Rádi se dělíme o to, co nás baví – divadlo, hudba, historie, tradice. Pořádáme kulturní akce pro malé i velké v Hradci Králové a Litomyšli.

V Hradci Králové působíme již od roku 2004, původně pod názvem Novohradecké divadlo. Ve městě organizujeme kulturní akce zaměřené na všechny věkové kategorie: divadelní komedie pro dospělé, koncerty a besedy s významnými osobnostmi, divadelní pohádky pro děti, velkou městskou slavnost Nábřeží řemeslníků.

Zaměřujeme se na kvalitní amatérská divadla, interaktivní loutkové pohádky a menšinové hudební žánry. Většinu pořadů uvádíme v neformálních prostředích restaurací a kaváren, čímž propojujeme hradeckou kulturní a gastro scénu a vytváříme uvolněnou atmosféru pro naše diváky.

V oblasti vzdělávání a cestovní ruchu pořádáme unikátní komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu architekta Gočára. Postava Josefa Gočára působí také jako lektor celodenních programů pro školní skupiny, které za námi jezdí i ze vzdálenosti větší než 150 km. Naše projekty s architektem se těší podpoře České komory architektů. Prohlídky a programy pro školy spolek od roku 2012 nabízí také v Litomyšli, kterou provází rytíř Toulovec.