Programy pro školy - Dobré divadlo

Programy pro školy

Projektový den v Hradci Králové

V Hradci Králové pro školní třídy nabízíme kompletně zajištěný program ve formě projektového dneŽáci se interaktivní formou seznámí s historií a vývojem města přezdívaného Salón republiky. 

V první části žáky čeká zážitková prohlídka Hradce Králové s průvodcem v kostýmu architekta Josefa Gočára. Budou objevovat město od sklepa až po půdu. Navštíví totiž gotické sklepy a shlédnou na město z Bílé věže. Společně s panem Gočárem budou vnímat město a hodnotit jeho architekturu a rozvržení.  

Bílá věž s vyhlídkou – kaple sv. Klimenta – katedrála sv. Ducha – ochutnávka hradeckých dobrot – Svatojánské náměstí – místo bývalého hradu – Boromeum – Dům pana Schulce – gotické sklepy – domovní znamení v uličkách – kobky odsouzenců – Galerie moderního umění – Gočárovy schody – jižní terasy – Bono publico – hra na schovávanou – elektrárna Hučák – Gymnázium J. K. Tyla

Na závěr prohlídky žáci vstoupí do budovy Gymnázia J. K. Tyla, kde se odehraje architektonický workshop. Dětem se bude věnovat renomovaný architekt a společně se pokusí vybudovat svoje vlastní město. Malí architekti dostanou úkoly, na kterých budou ve dvojicích pracovat. Na zem si rozbalí velikou mapu města a budou řešit jeho rozvoj tak, jak tomu bylo ve skutečnosti roku 1880 po zbourání vojenské pevnosti. Budovy budou stavět z dřevěných kostek a vyplňovat tak prostor mezi historickými cestami a řekami. Musí přitom přemýšlet nad potřebami občanů. Každý si bude hájit svůj názor a prosazovat ho mezi ostatními. Lektor povede děti k týmové práci a následné dohodě.  

Program v dětech rozvíjí motoriku, logické myšlení, empatii, kreativitu a týmovou práci. 

Cena: 300 Kč/osobu (slevu je možné domluvit)

Doba trvání: 6 hodin (3 hodiny prohlídka, 3 hodiny workshop) 

Zavolejte nám na +420 777 637 888 a společně vybereme vhodný termín. 

Projekt podpořilo město Hradec Králové, Královéhradecký kraj a Česká komora architektů.

Galerie

Školní výlet v Litomyšli 

V Litomyšli pro školní třídy nabízíme tematické prohlídky města s průvodcem v kostýmu rytíře Toulovce. Připravili jsme hravý program, který dětem pomůže uchovat si v paměti příběhy, o kterých se učí v dějepise, českém jazyku, výtvarné, hudební a občanské výchově. 

Na výletě se děti pobaví a zároveň se od středověkého rytíře mnohé dozví. S emotivním zážitkem si děti lépe pamatují. Rytíř otázkami motivuje k diskuzi a podněcuje vyjadřování vlastních názorů. Správné odpovědi chválí, a kdo odpoví špatně, ponechá mu důstojnou tvář. Obrátí se k ostatním, aby ho doplnili. To vytváří přátelskou atmosféru s důvěrou, že každý může říct, co si myslí. Přestávky na odpočinek a osvěžení jsou samozřejmostí. 

Program si tak sestavíte na míru. Vyberte si z několika tematických okruhů a aktivit: 

historické památky – moderní architektura – umění ve veřejném prostoru – středověk – významné osobnosti – národní obrození – počátky křesťanství – legendy – tajuplné průchody a dvorky – dobrodružství ve sklepení – střelba z kuše 

Cena: 300 Kč/osobu (slevu je možné domluvit)

Délka trvání: 1–4 hodiny 

Zavolejte nám na +420 777 637 888 a společně vybereme vhodný termín. 

Galerie

„Dobré divadlo promění váš všední den ve sváteční.“