Nábřeží řemeslníků - Dobré divadlo

Nábřeží řemeslníků

Každý rok v květnu pořádáme významnou městskou slavnost Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové. 

Zveme k nám ty nejšikovnější řemeslníky z celé republiky, aby návštěvníkům ukázali svoje dovednosti. Vedle lidových řemeslníků mají na našem trhu místo také umělecko-průmyslové školy, řemeslné firmy a archeologické skanzeny, takže můžete poznávat řemesla doslova od pravěku po současnost. Přijďte se podívat, jak se z roztaveného skla tvoří umělecké dílo, jak pod rukama roste delikátní paličkovaná krajka, jak z se z kusu dřeva vyloupne socha jako živá. 

Čeká vás spousta poctivých rukodělných výrobků a tvořivých dílen. Děti se mohou zapojit do soutěže o Tovaryšův list a v losování vyhrát krásné ceny, které darovali sami řemeslníci. Nesmí chybět také báječné jídlo a pití. Ze všech stran se vždy linou vůně skořicových trdelníků, horké čokolády nebo rožněné pečínky. K uším doléhá čepování chlazeného piva a ševelení rozehřáté medoviny. 

Řemeslný trh je doplněný o koncert a divadélko pro děti. Kdo se nebojí vody, může se povozit v parníčku po řece. Krásný prostor parku podél řeky poskytuje příjemný stín a trávníky vybízejí k rozložení deky a krátkému odpočinku.  

Přijďte se k nám pokochat krásou řemesla! 

Sledujte facebookovou stránku Nábřeží řemeslníků. Neutečou vám žádné novinky a budete si moct počíst pravidelné medailonky pozvaných řemeslníků. 

Pro stánkaře

Rádi byste se zúčastnili dalšího ročníku Nábřeží řemeslníků se svými krásnými výrobky? Dejte nám o sobě vědět! Zašlete nám na slezakova@dobredivadlo.cz krátký dopis připojte pár fotek svých  výrobků nebo rovnou odkaz na webovky. Pokud Vás vybereme,  dostanete od nás začátkem kalendářního roku přihlášku k vyplnění a bližší pokyny.

Proč byste se svým stánkem přijet měli?

Nevybíráme vstupné, a proto k nám proudí každoročně na 5 tisíc návštěvníků. Akcí provádí zkušený moderátor, k který k Vašemu stánku zvědavce aktivně láká. Stánkaři standardně hradí poplatek z místa (od 600 Kč). Pokud však budete předvádět řemeslo nebo povedete zajímavou tvůrčí dílnu, po akci Vám poplatek vrátíme v plné výši. Můžeme se dokonce individuálně domluvit na honoráři. V blízkém okolí trhu pro vás zajistíme parkovací místa a přímo v areálu toalety s umývárnou a cisternu s vodou.

Těšíme se na vás!

„Dobré divadlo promění váš všední den ve sváteční.“ 

Galerie