Nábřeží řemeslníků - Dobré divadlo

Nábřeží řemeslníků

🌸 Milí přátelé řemesel a tradic 🌸
S lítostí Vám musíme sdělit, že se letos naše krásná akce Nábřeží řemeslníků neuskuteční 😔. Bohužel okolnosti tentokrát nebyly nakloněny. Rozhodně ale neházíme flintu do žita! Počkáme si na lepší časy, až budeme moct opět tuto městskou slavnost zorganizovat se vší parádou, kterou si beze sporu zaslouží 🌟.
Budeme rádi, když na nás nezapomenete a v budoucnu se opět potkáme, ať už v Hradci Králové, nebo jinde 😘
Organizátoři z Dobrého divadla

Každý rok v květnu pořádáme významnou městskou slavnost Nábřeží řemeslníků na Tylově nábřeží v Hradci Králové. 

Zveme k nám ty nejšikovnější řemeslníky z celé republiky, aby návštěvníkům ukázali svoje dovednosti. Vedle lidových řemeslníků mají na našem trhu místo také umělecko-průmyslové školy, řemeslné firmy a archeologické skanzeny, takže můžete poznávat řemesla doslova od pravěku po současnost. Přijďte se podívat, jak se z roztaveného skla tvoří umělecké dílo, jak pod rukama roste delikátní paličkovaná krajka, jak z se z kusu dřeva vyloupne socha jako živá. 

Čeká vás spousta poctivých rukodělných výrobků a tvořivých dílen. Děti se mohou zapojit do soutěže o Tovaryšův list a v losování vyhrát krásné ceny, které darovali sami řemeslníci. Nesmí chybět také báječné jídlo a pití. Ze všech stran se vždy linou vůně skořicových trdelníků, horké čokolády nebo rožněné pečínky. K uším doléhá čepování chlazeného piva a ševelení rozehřáté medoviny. 

Řemeslný trh je doplněný o koncert a divadélko pro děti. Kdo se nebojí vody, může se povozit v parníčku po řece. Krásný prostor parku podél řeky poskytuje příjemný stín a trávníky vybízejí k rozložení deky a krátkému odpočinku.  

Přijďte se k nám pokochat krásou řemesla! 

Sledujte facebookovou stránku Nábřeží řemeslníků. Neutečou vám žádné novinky a budete si moct počíst pravidelné medailonky pozvaných řemeslníků. 

Pro stánkaře

Rádi byste se zúčastnili dalšího ročníku Nábřeží řemeslníků se svými krásnými výrobky? Dejte nám o sobě vědět! Zašlete nám na slezakova@dobredivadlo.cz krátký dopis připojte pár fotek svých  výrobků nebo rovnou odkaz na webovky. Pokud Vás vybereme,  dostanete od nás začátkem kalendářního roku přihlášku k vyplnění a bližší pokyny.

Proč byste se svým stánkem přijet měli?

Nevybíráme vstupné, a proto k nám proudí každoročně na 5 tisíc návštěvníků. Akcí provádí zkušený moderátor, k který k Vašemu stánku zvědavce aktivně láká. Stánkaři standardně hradí poplatek z místa (od 600 Kč). Pokud však budete předvádět řemeslo nebo povedete zajímavou tvůrčí dílnu, po akci Vám poplatek vrátíme v plné výši. Můžeme se dokonce individuálně domluvit na honoráři. V blízkém okolí trhu pro vás zajistíme parkovací místa a přímo v areálu toalety s umývárnou a cisternu s vodou.

Těšíme se na vás!

Galerie