Prohlídky Litomyšle - Dobré divadlo

Prohlídky Litomyšle

V Litomyšli pořádáme zážitkové prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Prohlídky se konají celoročně, pro odvážlivce nabízíme také noční prohlídky s loučí v ruce. 

Užijte si spojení divadelní hravosti a nenuceného vzdělávání. Projděte se městem v doprovodu rytíře, který zná Litomyšl jako svoje kožené boty. Vydáte se po stopách významných osobností, pokocháte se místní architekturou a uměním ve veřejném prostoru, nahlédnete do tajuplných uliček a dvorků. Rytíř bude vyprávět příběhy skutečné i tradované legendy, promluví na vás staroslověnštinou a zahraje na středověkou brumli. Ve chvílích únavy s ním zamíříte do voňavé kavárny nebo vyhlášené putyky.  

 

  Čas začátku a konce Doba trvání  Cena za osobu 
Prohlídka Litomyšle  10:00 – 14:00  4 hodin  300 Kč 

 

 

Vyberte si některý z vypsaných termínů prohlídky a kupte si vstupenku v předprodeji.

Nehodí se vám žádná z vypsaných prohlídek? Zavolejte nám na +420 777 637 888 a domluvte si vlastní termín! Cena individuální prohlídky se pohybuje v rozmezí 5 000 až
10 000 Kč
za skupinu.

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Nedoporučujeme osobám s omezenou hybností a rodiče s kočárky. Tempo přizpůsobujeme potřebám a přáním skupiny. Součástí jsou přestávky na odpočinek a osvěžení.

Přijďte k nám žasnout! 

Jak se prohlídky líbí?

„Bylo to překrásné. Tu atmosféru s loučí si pamatuju i po dvou letech.“

„Chtěla bych moc poděkovat za krásný a dobrodružný večer prožitý s historií města Litomyšle.“

„Je dobrý nápad, že mluví starou češtinou a má pěkný rytířský kostým. Dostali jsme se kamkoliv, i do krásných kamenných hospůdek. Jeho termín jarobujný se ujal a často ho používáme. Kvalita informací byla skvělá, až mě to překvapilo.“

„Rytíř nádherně mluvil. Z programu na celý včetně snídaně jsem nadšený!“

„Byli jsme opravdu moc spokojeni. Rytířovo povídání bylo vtipné, prohlídku nám připravil na míru. Doporučím rád dál.“

„Byly jsme překvapené kolik perliček rytíř Toulovec o Litomyšli ví.“

„Je dobrý nápad, že na závěr všechno rytíř shrne. Upevníme si, co jsme se dozvěděli. Musíme se do Litomyšle vrátit, abychom s rytířem prozkoumali věže a stříleli z kuše.“

 Program pro školy

Nabízíme také tematické prohlídky Litomyšle coby školní výlet pro celou vaši třídu. Připravili jsme hravý program, který dětem pomůže uchovat si v paměti příběhy, o kterých se učí v dějepise, českém jazyku, výtvarné, hudební a občanské výchově.

Víkendové balíčky

Nabízíme exkluzivní pobytové balíčky ve městech Hradec Králové a Litomyšl. Užijte si to nejlepší, co tato krásná města nabízejí. Vše ostatní nechte na nás.

Dobré divadlo promění váš všední den ve sváteční. 

Galerie