!prodej ukončen! SVÁTEK ARCHITEKTURY ~ komentovaná prohlídka Hradce Králové - Dobré divadlo
Koupit

!prodej ukončen! SVÁTEK ARCHITEKTURY ~ komentovaná prohlídka Hradce Králové

📐 Přijďte oslavit “SVÁTEK ARCHITEKTURY” do Hradce Králové v sobotu 30. září!  

Po nejkrásnějších stavbách hradecké moderní architektury vás provede herec v kostýmu věhlasného architekta Gočára 🎩. Užijete si profesorovu přednášku na Bílé věži s dechberoucím výhledem na celé město. Navštívíte Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je zapsanou národní památkou 🏺. Projdete pěší zónou na Masarykovo náměstí s kulisami rondokubistických fasád. Na Ulrichově náměstí uvidíte hradecké mrakodrapy 🏙️. Také potkáte Sbor kněze Ambrože, který připomíná zaoceánský parník 🚢. Na Tylově nábřeží nahlédnete do budovy Gymnázia J. K. Tyla, které má tvar otevřené knihy 📖. 

V gymnáziu vás pak na závěr prohlídky čeká zábavná kreativní hra “POSTAV SI SVÉ MĚSTO”. Společně rozbalíme velikou mapu Hradce 🗺️ a budeme řešit jeho rozvoj tak, jak tomu bylo ve skutečnosti roku 1880 po zbourání barokní vojenské pevnosti 🧱. Od pana Gočára dostanete úkoly a z dřevěných kostek budete stavět budovy a vyplňovat jimi prostor mezi historickými cestami a řekami. Pojďme se zamyslet nad potřebami nás i našich spoluobčanů. Budeme fantazírovat o tom, jaký by Hradec mohl být, a postavíme si město našich snů, město budoucnosti 🔮.  

~~~ 

Sraz je v 10:00 u Bílé věže na Velkém náměstí. Program končí v 18:00 na Tylově nábřeží. Poté je možné s panem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

Akci podpořilo město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.