HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem ~ VILY A ELEKTRÁRNA HUČÁK - Dobré divadlo
Koupit

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem ~ VILY A ELEKTRÁRNA HUČÁK

👣 V Hradci Králové pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Gočára. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku na vybranou část programu, nebo si rovnou pořiďte zvýhodněný lístek na celodenní prohlídku. 

👁️ Tématem prohlídky jsou VILY A ELEKTRÁRNA HUČÁK. Budete mít příležitost prohlédnout si skvostné hradecké vily 🏯🏰, které v orlické zátoce rostou od zbourání barokního opevnění na konci 19. století. Na závěr celodenní prohlídky vás čeká návštěva vodní elektrárny Hučák ⚡. Nádherná secesní stavba, která zdobí labské nábřeží, je v noci zajímavě nasvícená a uvnitř uvidíte třeba původní elektrické generátory, které jsou dodnes v provozu. 

~~ 

V 10:00 se potkáme u Bílé věže, kde začíná dopolední část prohlídky „HISTORICKÝ HRADEC. Na Bílé věži si poslechnete profesorovu přednášku o vývoji Hradce Králové v kontextu tisíciletí. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost 🧱. Poté prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie ✝️. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění 🎨. Profesor Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu 🏰 i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.  

Ve 13:00 se zastavíme na lehký oběd. 

Ve 14:00 pokračujeme od Klicperova divadla odpolední částí prohlídky „SALÓN REPUBLIKY“. Profesor Gočár vás vtáhne do fascinujícího příběhu o tom, jak se pevnost Hradec Králové během pouhých 30 let proměnila v moderní evropské město. Čeká vás přehlídka architektonických skvostů nejlepších stavitelů 20. století 🌟. Navštívíte Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je zapsanou národní památkou 🏺. Projdete pěší zónou na Masarykovo náměstí s kulisami rondokubistických fasád. Na Ulrichově náměstí uvidíte hradecké mrakodrapy 🏙️. Také potkáte Sbor kněze Ambrože, který připomíná zaoceánský parník 🚢. Na Tylově nábřeží nahlédnete do budovy Gymnázia J. K. Tyla, které má tvar otevřené knihy 📖. 

Prohlídka tentokrát končí v 19:00. Poté je možné s panem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

Akci podpořilo město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.