HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Ghttps://dobredivadlo.cz/akce/hradcem-kralove-s-architektem-gocarem-6/?preview=trueočárem ~ SILVESTROVSKÁ PROHLÍDKA - Dobré divadlo
Koupit

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Ghttps://dobredivadlo.cz/akce/hradcem-kralove-s-architektem-gocarem-6/?preview=trueočárem ~ SILVESTROVSKÁ PROHLÍDKA


Prožijte Silvestr s architektem Gočárem! Hradcem Králové vás v neděli 31. prosince 2023 provede jeho nejslavnější stavitel. Zajímá vás architekturaurbanismus a historie? Dozvíte se, jak se barokní pevnost za pouhých 30 let proměnila v Salón republiky, na který se jezdily dívat delegace ze všech koutů Evropy. Architekt vás zavede do míst, kam se obyčejný smrtelník jen tak nedostane. Čeká vás jeden den v první republice plný dobové elegance. 

 ~~~ 

ZMĚNA! Program prohlídky:

10:00 se potkáme u Muzea východních Čech, kde začneme dopolední část prohlídky. Prohlédneme si Kotěrovo muzeum, navštívíme Galerii moderního umění a projdeme se po historickém jádru města.

Ve 14:00 se zastavíme na oběd do Pivovarských domů.

15:00 budeme pokračovat odpoledním programem. Vydáme se na procházku po jižních terasách, které jsou jinak v tomto období návštěvníkům uzavřeny. Po nábřeží zamíříme k Masarykovu a Ulrichovu náměstí. Nahlédneme do kostela kněze Ambrože, který připomíná zaoceánský parník. A na závěr navštívíme Gočárovo gymnázium postavené do tvaru otevřené knihy.

Prohlídka končí v 18:00. Poté můžete s profesorem Gočárem pokračovat na slavnostní večeři a novoroční přípitek.

V ceně jsou veškeré vstupy. Občerstvení si návštěvníci hradí sami.

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

Akci podpořilo město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.