HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem – HISTORICKÝ HRADEC - Dobré divadlo
Koupit

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem – HISTORICKÝ HRADEC

Baví vás česká historie? Zajímáte se o krásné umění? Oslovuje vás výjimečná architektura? Nebo se prostě jen chce dozvědět více o Hradci Králové? Pak jsou naše komentované prohlídky plné nevšedních zážitků přesně pro vás! Průvodcem vám bude věhlasný architekt Gočár, který se podílel na rozvoji našeho krásného města v době první republiky. S ním pohlédnete na město očima stavitele a zavítáte do místa, kam vás letáčky z infocentra nezavedou.

Po prohlíce následuje další akce Dobrého divadla. Tentokrát zveme všechny rockery a rockerky od 19:00 do Pivnice pivovaru Klenot. Gotické sklepy rozezvučí hity od ZZ Top, Erica Claptona, Cream a další světových legend. Do Hradce se vrací pražská kapela Bluesrock Cannonade s anglickým zpěvákem.

~~~

Program dne: 

Ve 14:30 se potkáme u Bílé věže, kde začíná prohlídka „HISTORICKÝ HRADEC“. Vyslechnete si profesorovo vyprávění o vzniku a vývoji Hradce Králové v kontextu tisíciletí. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost. Prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění. Projdete se po městských terasách a kolem zpívajících stromů. Pan Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.

Prohlídka končí v 17:30 na Velkém náměstí. Což je kousek od Pivnice pivovaru Klenot, kde v 19:00 začíná večerní hudební program u dobrého piva a jídla s kapelou Bluesrock Cannonade.

~~~

Termíny prohlídek 2024:

9. března13. dubna11. května 8. června ~ 13. červenec 10. srpna ~ 14. září ~ 12. října ~ 9. listopadu ~ 14. prosince

~~~

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena.

~~~

Projekt podpořil Královéhradecký kraj a Česká komora architektů.