LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem ~ 200 LET BEDŘICHA SMETANY - Dobré divadlo
Koupit

LITOMYŠLÍ s rytířem Toulovcem ~ 200 LET BEDŘICHA SMETANY

👣 V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji. 

🎵 Blíží se 200. VÝROČÍ NAROZENÍ BEDŘICHA SMETANY. Poslechněte si životní příběh našeho hudebního velikána. Rytíř s loučí v ruce 🔥 vás zavede k zámeckému pivovaru, kde se skladatel narodil, a také na místo, kde v 6 letech odehrál svůj první koncert.  

Během putování Litomyšlí se seznámíte i s dalšími slavnými osobnostmi. Uvidíte sochu Aloise Jiráska, který učil na zdejším gymnáziu. Projdete krvavou uličkou 🧛 s hrůzostrašnými výjevy z románu Josefa Váchala. Uvidíte dům, kde žila i umírala 📖 Božena Němcová. Na zámeckém návrší si podáte ruce se sochami Olbrama Zoubka. A aby měla Magdalena Dobromila Rettigová radost, ochutnáte některou z litomyšlských delikates 🍖 a skvělé místní pivo 🍺. 

~~~ 

Sraz je v 16:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí přibližně ve 19:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na večeři. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.