!vyprodáno! NA LODI KOLEM SVĚTA ~ beseda s mořeplavcem Rudou Krautschneiderem - Dobré divadlo
Koupit

!vyprodáno! NA LODI KOLEM SVĚTA ~ beseda s mořeplavcem Rudou Krautschneiderem

🌊 Zavítejte ve čtvrtek 12. října v 19:00 do sklepení pivovaru Klenot na Velkém náměstí. Chystáme pro vás velezajímavou besedu a promítání s nejznámějším českým mořeplavcem Rudou Krautschneiderem.  

Základní školu Ruda opustil v 7. třídě a většinu života pracuje jako dřevorubec 🪓. Přesto napsal asi 15 knih 📚, natočil řadu celovečerních dokumentů 📽️ a vlastníma rukama postavil 10 velkých lodí ⛵. V nich se plavil po všech mořích světa, navštívil každý kontinent a s plachetnicí obeplul Antarktidu. 

Moře poprvé uviděl v 16 letech a od té doby mu šumění vody nedá spát. Lásku k cestování v něm podnítil dědeček, se kterým navštěvoval znojemský kostel s kazatelnou ve tvaru glóbusu 🌎. „Mým prvním velikým štěstím v životě bylo, že jsem měl dědečka, který měl na svého vnuka nekonečně času, což radím všem dědečkům. Druhým štěstím bylo, že si moje matka vzala za muže opilce, který se o mě nestaral, takže se o mě mohl starat dědeček.“   

🗺️ Po návratu z plavby kolem světa začal organizovat terapeutické plavby pro mládež z výchovných ústavů a pro lidi, kteří se léčí ze závislosti na drogách a alkoholu. „S problematickými lidmi vyplouvám záměrně za škaredého počasí. Moře si je srovná. Je to výborný učitel, protože nic neodpouští.“   

Dnes Ruda žije na vesnici v Orlických horách se svojí početnou rodinou 👨‍👩‍👧‍👦. Přestože letos oslavil 80 let, pořád nemá stání. Když zrovna není na moři, nebo nestaví loď, věnuje se psaní knih, pořádá kulturní setkání a organizuje akce pro děti z dětských domovů.  

Přijďte na setkání s tímto vzácným člověkem, který si dokázal splnit své sny o dobrodružství. 

~~~ 

Vstupné je 200 Kč v předprodeji a 300 Kč na místě. Vstupenky lze předem zakoupit přes vstupenkový portál smsticket 

Cena vstupenky je jednotná. Vstupenky jsou bez místenky. Diváci s předkoupenou vstupenkou budou usazeni přednostně. Pokud nebudete mít vstupenku z předprodeje, nemusí na vás zbýt místo v sále! 

~~~ 

Akci podpořil Královéhradecký kraj.