Prohlídky Hradce Králové: ČTYŘI VARIANTY - Dobré divadlo
Koupit

Prohlídky Hradce Králové: ČTYŘI VARIANTY

V Hradci Králové pořádáme zážitkové prohlídky města s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Josefa Gočára. Prohlídky se konají celoročně. 

Užijte si spojení divadelní hravosti a nenuceného vzdělávání. Hradcem Králové vás provede jeho nejslavnější architekt! Zajímá vás architekturaurbanismus a historie? Dozvíte se, jak se barokní pevnost za pouhých 30 let proměnila v  moderní evropské město, kterému president Masaryk přezdíval Salón republiky. Architekt vás zavede do míst, kam se obyčejný smrtelník jen tak nedostane. Čeká vás jeden den v první republice plný dobové elegance.

Program celodenní prohlídky

  1. 10:00 se potkáme u Bílé věže, kde začíná dopolední část prohlídky Historický Hradec. Vyslechnete si hodinové vyprávění profesora Gočára o vývoji města a užijete si komentovanou vyhlídku. Poté se vydáte na průzkum staré části města.
    Bílá věž – kaple sv. Klimenta – katedrála sv. Ducha – Galerie moderního umění – kobky odsouzenců v Šatlavě 
  2. Ve 13:00 se zastavíme se na lehký oběd. 
  3. Ve 14:00 pokračujeme od Klicperova divadla odpolední částí prohlídky s názvem Salón republiky.
    Budete žasnout nad koncepční promyšleností moderního města. V Gymnázium J. K. Tyla vás čeká přednáška profesora Gočára o vzniku Salónu republiky.
    Muzeum východních Čech – Masarykovo náměstí – Ulrichovo náměstí – Sbor kněze Ambrože – soubor Gočárových škol 
  4. Program končí přibližně v 18:00 na Tylově nábřeží. Je možné s panem architektem pokračovat do Pivovarských domů za ochutnávkou místního piva. 

Zajímá vás jen některá část z celodenní prohlídky? Můžete si na ni zakoupit samostatnou vstupenku!

  Čas začátku a konce  Doba trvání  Cena za osobu 
Celodenní prohlídka 10:00–18:00  8 hodin  600 Kč
(ušetříte 90 Kč za osobu) 
Povídání u Bílé věže 10:00–11:00  1 hodina  200 Kč 
Dopolední část – Historický Hradec  10:00–13:00  3 hodiny  300 Kč 
Odpolední část – Salón republiky  14:00–18:00  4 hodiny  400 Kč 

V ceně jsou veškeré vstupy. Občerstvení si návštěvníci hradí sami. 

Vyberte si jednu z variant prohlídky a kupte si vstupenku v předprodeji. Nebo nám zavolejte na +420 777 637 888 a domluvte si vlastní termín 

Tempo přizpůsobujeme potřebám a přáním skupiny. Součástí jsou přestávky na odpočinek a osvěžení. Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Pro osoby s omezenou hybností a rodiče s kočárky účast nedoporučujeme. Program se může změnit.

Přijďte k nám nasát atmosféru první republiky!

Postavte si vlastní město!

Vedle zážitkových prohlídek nabízíme také architektonický workshop pro děti i dospělé. Přijďte zažít nadšení z tvoření vlastního města. Postavte si  Hradec Králové znovu a lépe! Pro hravé duše jsme vytvořili velikou slepou mapu, na které z dřevěných kostek můžete budovat pod dohledem slavného architekta Josefa Gočára. Dostanete od něj úkoly a pak už bude jen na vás, jak bude vaše město snů vypadat.

Součástí programu je návštěva kostela Sboru kněze Ambrože a prohlídka Gymnázia J. K. Tyla včetně historické učebny. Domluvte si termín přímo s architektem Gočárem na čísle +420 777 637 888.