Prohlídka Hradce Králové: HISTORICKÝ HRADEC - Dobré divadlo
Koupit

Prohlídka Hradce Králové: HISTORICKÝ HRADEC

V úterý 8. listopadu 2022 pořádáme zážitkovou prohlídku města Hradec Králové. Průvodce Vám nebude nikdo jiný než věhlasný Josef Gočár.

Užijte si spojení divadelní hravosti a nenuceného vzdělávání. Hradcem Králové vás provede jeho nejslavnější architekt! Zajímá vás architekturaurbanismus a historie? Dozvíte se, jak se barokní pevnost za pouhých 30 let proměnila v Salón republiky, na který se jezdily dívat delegace ze všech koutů Evropy. Architekt vás zavede do míst, kam se obyčejný smrtelník jen tak nedostane. Čeká vás jeden den v první republice plný dobové elegance.

Program prohlídky:

Ve 14:00 se potkáme u Bílé věže. Vyslechnete si vyprávění profesora Gočára o vývoji města a užijete si komentovanou vyhlídku. Poté se vydáte na průzkum staré části města.
Bílá věž – kaple sv. Klimenta – katedrála svatého Ducha – Galerie moderního umění – kobky odsouzenců v Šatlavě

Ve 13:00 se zastavíme se na lehký oběd.

Program končí v 18:00 na Tylově nábřeží.

Je možné s panem architektem pokračovat do Pivovarských domů za koncertem kapely BLUESROCK CANNONADE (uk/cz). Hrají hity od ZZ Top, Erica Claptona, Clutch, Cream, The Cold Stares, Garyho Moora, Teda Nugenta ad.

V ceně jsou veškeré vstupy. Občerstvení si návštěvníci hradí sami.

Tempo přizpůsobujeme potřebám a přáním skupiny. Součástí jsou přestávky na odpočinek a osvěžení. Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Pro osoby s omezenou hybností a rodiče s kočárky účast nedoporučujeme.

 

ULOŽTE SI ČÍSLO NA PRŮVODCE +420 777 637 888 PRO PŘÍPAD JAKÝKOLIV ZMĚN!