PŘESUNUTO Komentovaná prohlídka Litomyšle ~ LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ - Dobré divadlo
Koupit

PŘESUNUTO Komentovaná prohlídka Litomyšle ~ LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ

PROHLÍDKA SE PŘESOUVÁ NA ČERVENEC. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

👣 V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji.

Tématem prohlídky v neděli 25. června je „LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ“. 🌊 Městu sice horký pramen chybí, ale oplývá natolik silným geniem loci 👻, že všechny vaše neduhy rázem odplují. To věděl už Josef Váchal. Potěšte ducha pohledem na krásnou architekturu a malebné uličky . Tělu jistě přijde vhod pivní zřídlo 🍺 nebo čokoládová lázeň pro mlsné jazýčky ☕. Z Litomyšle odjedete jako znovuzrození!

~~~

⚔️ Vydejte se s proslulým rytířem Toulovcem na cestu krásy a radosti. Seznámíte se s významnými historickými osobnostmi. Budete také obdivovat umění ve veřejném prostoru. Vejdete do tajuplných sklepů i zapomenutých dvorků. Uslyšíte staroslověnskou modlitbu a středověký hudební nástroj zvaný brumle 🎵. Rytíř vám bude vyprávět příběhy pravdivé i tradované legendy. Na závěr si zastřílíte z rytířovi kuše 🏹.

Sraz je v 10:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí ve 14:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd.

~~~

VSTUPENKU JE NUTNÉ ZAKOUPIT PŘEDEM NA VSTUPENKOVÉM PORTÁLE

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.