Prohlídka Litomyšle s rytířem Toulovcem ~ LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ - Dobré divadlo
Koupit

Prohlídka Litomyšle s rytířem Toulovcem ~ LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ

👣 V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji. 

Tématem prohlídky v sobotu 22. července je „LITOMYŠL LÁZEŇSKÁ“. 🌊 Městu sice horký pramen chybí, ale oplývá natolik silným geniem loci 👻, že všechny vaše neduhy rázem odplují. To věděl už Josef Váchal. Potěšte ducha pohledem na krásnou architekturu a malebné uličky . Tělu jistě přijde vhod pivní zřídlo 🍺 nebo čokoládová lázeň pro mlsné jazýčky . Z Litomyšle odjedete jako znovuzrození! 

~~~ 

⚔️ Vydejte se s proslulým rytířem Toulovcem na cestu krásy a radosti. Seznámíte se s významnými historickými osobnostmi. Budete také obdivovat umění ve veřejném prostoru. Vejdete do tajuplných sklepů i zapomenutých dvorků. Uslyšíte staroslověnskou modlitbu a středověký hudební nástroj zvaný brumle 🎵. Rytíř vám bude vyprávět příběhy pravdivé i tradované legendy. Na závěr si zastřílíte z rytířovi kuše 🏹. 

Sraz je v 10:00 v Klášterních zahradách. Prohlídka končí ve 14:00. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.