Komentovaná prohlídka Litomyšle ~ LITOMYŠL VŠEMI SMYSLY - Dobré divadlo
Koupit

Komentovaná prohlídka Litomyšle ~ LITOMYŠL VŠEMI SMYSLY

👣 V Litomyšli pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu proslulého rytíře Toulovce. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku v předprodeji.

Tématem prohlídky v úterý 20. června je „LITOMYŠL VŠEMI SMYSLY“. 👁️ Pokocháte se krasoumem, 👂 zaposloucháte se do tónů brumle, 👐 ucítíte pod rukama písek v zenové zahradě, 😜 ochutnáte fantastickou griliášovou trubičku a 👃 budete hltat vůni čerstvě upražené kávy. Žádný smysl nezůstane ochuzen!

~~~

⚔️ Vydejte se s proslulým rytířem Toulovcem na dobrodružnou výpravu do minulosti. Seznámíte se s významnými historickými osobnostmi. Budete obdivovat krásu staré i moderní architektury 🏰 a umění ve veřejném prostoru. Vejdete do tajuplných sklepů i zapomenutých uliček a dvorků. Uslyšíte staroslověnskou modlitbu a středověký hudební nástroj zvaný brumle 🎵. Rytíř vám bude vyprávět příběhy pravdivé i tradované legendy. Ve chvílích únavy zavítáte do voňavé kavárny. Na závěr si zastřílíte z rytířovi kuše 🏹.

Sraz je v 10:15 u Mariánského sloupu na Smetanově náměstí. Prohlídka končí ve 14:15. Poté můžete s rytířem Toulovcem pokračovat do vyhlášené krčmy na oběd.

~~~

VSTUPENKU JE NUTNÉ ZAKOUPIT PŘEDEM NA VSTUPENKOVÉM PORTÁLE

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 6 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně nejsou zahrnuty vstupy do objektů. Změna programu vyhrazena.