Z PODZEMÍ AŽ NA STŘECHU ~ komentovaná prohlídka Hradce Králové - Dobré divadlo

Z PODZEMÍ AŽ NA STŘECHU ~ komentovaná prohlídka Hradce Králové

Prohlídku z organizačních důvodů přesouváme na sobotu 30. září 2023. Pro aktuální informace nás sledujte tady nebo na fb stránkách Dobré divadlo. Těšíme se na vás příště 😉

👣 V Hradci Králové pořádáme komentované prohlídky města s průvodcem v kostýmu věhlasného architekta Gočára. Užijte si spojení divadelní hravosti a neformálního vzdělávání. Zakupte si vstupenku na vybranou část programu, nebo si rovnou pořiďte zvýhodněný lístek na celodenní prohlídku. 

👁 Tentokrát jsme pro celodenní prohlídku v neděli 3. září zvolili téma “Z PODZEMÍ AŽ NA STŘECHU”. Prozkoumáte gotické klenuté sklepy na Velkém náměstí 👻 a vyšplháte na věže a střechy 🗼, kam se běžní návštěvníci jen tak nepodívají 😉. 

~~~ 

V 10:00 se potkáme u Bílé věže, kde začíná dopolední část prohlídky „HISTORICKÝ HRADEC“. Vyslechnete si profesorovu hodinovou „PŘEDNÁŠKU NA BÍLÉ VĚŽI“, ve které si poslechnete o vzniku a vývoji Hradce Králové. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost 🎖️. Poté prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie ✝️. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění 🎨. Profesor Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu 🏰 i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.  

Ve 13:00 se zastavíme na lehký oběd. 

Ve 14:00 pokračujeme od Klicperova divadla odpolední částí prohlídky „SALÓN REPUBLIKY“. Profesor Gočár vás vtáhne do fascinujícího příběhu o tom, jak se pevnost Hradec Králové během pouhých 30 let proměnila v moderní evropské město. Čeká vás přehlídka architektonických skvostů nejlepších stavitelů 20. století 🌟. Navštívíte Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je zapsanou národní památkou 🏺. Projdete pěší zónou na Masarykovo náměstí s kulisami rondokubistických fasád. Na Ulrichově náměstí uvidíte hradecké mrakodrapy 🏙️. Také potkáte Sbor kněze Ambrože, který připomíná zaoceánský parník 🚢. Na Tylově nábřeží nahlédnete do budovy Gymnázia J. K. Tyla, které má tvar otevřené knihy 📖. 

Prohlídka končí v 18:00. Poté je možné s profesorem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva. 

~~~ 

PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888  

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

Akci podpořilo město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.