Nábřeží řemeslníků 2023 - Dobré divadlo

Nábřeží řemeslníků 2023

V sobotu 13. května 2023 se na Tylovo nábřeží do Hradce Králové sjela stovka stánkařů z celé republiky, aby návštěvníkům slavnosti Nábřeží řemeslníků ukázali svůj um a šikovnost. Záštitu nad letošním 18. ročníkem převzal hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Na děti i dospělé čekaly poctivé rukodělné výrobky i více než 30 tvořivých dílen, ve kterých si každý mohl vyzkoušet, kolik dá řemeslo práce, a odnést si domů vlastní umělecké dílko. Malí kutilové se zapojili do soutěže O List tovaryšův a v losování vyhrávali krásné ceny, které darovali sami stánkaři.

Přijeli za námi skláři, kováři, krajkářky, dráteníci, perníkářky, papírníci, šperkaři a spousta dalších lidových řemeslníků. Vedle nich měli na akci místo také umělecko-průmyslové školy, řemeslné firmy i zájmové organizace. Novinkou byla sekce nazvaná Stavíme budoucnost, vytvořená ve spolupráci s firmou Tradix, nadačním fondem Řemeslo pomáhá a SOŠ a SOU Vocelova. Zde si návštěvníci pod dohledem profesionálů vyzkoušeli postavit zeď, položit podlahu nebo pokrýt střechu.

Nesmělo chybět také skvělé jídlo a pití. Z jedné strany se linula vůně koláčů a pražených mandlí, z druhé voněl poctivý guláš. O hlavní občerstvení se postarala vyhlášená restaurace Duran. Řemeslný trh doplnily loutkové pohádky pro nejmenší. Kdo se nebál, vydal se trhem v koňském sedle.

Celkově se za námi vypravilo na 5 000 nadšenců a milovníků poctivého řemesla. Všichni odcházeli s úsměvem na rtech a taškami plnými radosti. Doufáme, že si tak hojnou účast a dobrou náladu zopakujeme i napřesrok!

Váš tým Dobrého divadla

Sdílet článek

Další články

Raci v Hradci okouzlili publikum
Zcela plný sál Městské hudební síně přivítal v pátek 24. února kytarového virtuóza Štěpána Raka se syny Janem-Matějem a Štěpánem Rakem mladším. V unikátním programu se na jednom pódiu poprvé setkali všichni tři a hradečtí diváci tak měli možnost vychutnat si mimořádnou příležitost a nechat se okouzlit nádhernými tóny hudby obou kytaristů, i poutavým vyprávěním o pravěku geologa Štěpána Raka juniora.
Přečíst